زندگینامه شهید بزرگوار غلامرضا قبادی

شهید بزرگوار غلامرضا قبادی در سال هزار و سیصد و چهل در یک خانواده مسلمان و مذهبی دیده به جهان گشود .

با تحرکات امت اسلامی به رهبری امام امت غلامرضا که در سن شانزده سالگی و در مقطع دبیرستان بسر می برد به صفوف انقلابیون مسلمان پیوست و بدلیل محبوبیتش نقش مهمی را در لنگرود با ترتیب تظاهرات و راهپیمایها و تکثیر و توزیع اعلامیه حضرت امام (رض) و تشویق و ترغیب دوستان و همکلاسان خود در منطقه ایفا نمود . غلامرضا قبادی در بین دوستان نمونه ای از الگوی تقوا، جوانمردی، قناعت، پرهیزکاری و در عین حال شجاع و دلاوری، که همه اوقاتش برای رضای حضرت دوست سپری می شد و همواره در خدمت نوجوانان و جوانان و همه اقشار جامعه بود و عجیب از کمک و خدمت به مردم لذت می برد، چنان که گویا به آرامشی قارغ العاده دست یافته بود .

با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با به عضویت در آمدن بسیج سپاه بر دامنه فعالیتهایش سازماندهی بهتری بخشید و با برپایی مجالس سخنرانی و تشکیل انجمن اسلامی و برپایی کلاسهای عقیدتی در هدایت و روشنگری جوانان و نوجوانان منطقه نقش ارزنده ای داشت . پس از اخذ دیپلم به عضویت رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی لنگرود در آمد و در صفوف سبز پوشان سرخ قامت، نظام مقدس جمهوری اسلامی شبانه روز و در خدمت نظام به تکلیف و ادای دین مشغول بود، ایشان در سپاه در پست های مختلف تلاش و کوششی خستگی ناپذیر و فراگیر داشت، مدتی مسئولیت تبلیغات و مسئولیت پرسنلی و مسئول سازماندهی و قائم مقام فرماندهی و سپس فرماندهی بسیج سپاه لنگرود را بر عهده گرفت . با آغاز جنگ تحمیلی دشمن بعثی بسوی مناطق جنگی شتافت و با تهور و بی باکی و شجاعت کم نظیرش موجب بالا بردن روحیه رزمنده گان اسلام می شد و از کمترین فرصت ها بیشترین بهره را کسب فیض می نمود و هیچگاه اوقاتش را بیهوده تلف ننمود و سرانجام در تاریخ 10/6/1365 این رزمنده سرافراز اسلام در سحرگاهی سرد و زیبایی عملیات کربلای 2 در حاج عمران برفراز قله های رفیع کدو بر اثر اصابت ترکش گلوله دشمن، دعوت حق را لبیک و در دیار جانان رحل اقامت افکند و سرافراز و سعادتمند به قافله سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام پیوست| [ کلمات کلیدی ] : زندگی نامه
ن : محمد بیرانوند
ت : ۱۳۸٩/٥/٢٠
 
 
 
محمد بن حسن عسکری (عج) آخرین امام از امامان دوازده گانه شیعیان است. در ١۵ شعبان سال ٢۵۵ هـ.ق در سامرا به دنیا آمد و تنها فرزند امام حسن عسکری (ع)، یازدهمین امام شعیان ما است. مادر آن حضرت نرجس (نرگس) است که گفته اند از نوادگان قیصر روم بوده است. «مهدی» حُجَت، قائم منتظر، خلف صالح، بقیه الله، صاحب زمان، ولی عصر و امام عصر از لقبهای آن حضرت است.