زندگینامه شهید بزرگوار اکبر ابراهیم زاده

شهید بزرگوار اکبر ابراهیم زاده در دوم تیرماه سال 1343 در بخش کلاچای از شهرستان رودسر در خانواده ای کشاورز و متدین متولد گشت. و تربیت اسلامی او در خانواده باعث شد زود در مسیری گام نهد که علمای اسلامی علی الخصوص مرجع جهان شیعه حضرت امام خمینی (ره) رهنمود می فرمودند. و با الگو پذیری از مرجع و مولایش در مبارزات علیه نظام ستم شاهی و با حضور در تظاهرات و توزیع نوار و پوسترهای حضرت امام خمینی (ره) نقش ارزنده ای ایفا نمود، و در این رابطه بارها توسط ماموران رژیم مورد ضرب و شتم قرار گرفت. با وجود سن و سال کم خود بسیار متدین و دلیر و شجاع بود و برای رسیدن نیل به اهداف والای انقلاب اسلامی بی مهابا تلاش می نمود.

با ورود حضرت امام خمینی (ره) به میهن و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و برای حفظ و حراست از ارزشهای مقدس نظام جمهوری اسلامی از هیچ کوششی فرو گذار نبود. او با تشکیل انجمن اسلامی و کتابخانه گام فرهنگی بزرگی نهاد و با تشویق و ترغیب نوجوانان و جوانان به حضور آنان در این جمع و شرکت در کلاسهای فراگیری قرآن و احکام و عقاید بسیار در هدایت آنان زحمت کشید. با تشکیل ارتش 20 میلیونی به فرمان حضرت امام و تاکید معظم له برای عضویت در این نهاد مقدس ، شهید اکبر ابراهیم زاده عاشقاته به عضویت این نهاد مخلص و جوشیده از متن جامعه اسلامی در آمد و در دوره های مختلف بسیج شرکت کرد و در نگهبانی و پاسداری و محافظت از کوی و برزن شهرستان رودسر و کلاچای نقش موثری ایفا نمود. این جوان وارسته که پوشیدن جامه سبز، سرخ قامتان سپاه و خدمت مخلصانه در این نهاد انقلابی را در سر می پروارند

به عضویت سپاه پاسداران رودسر در آمد و بدینسان خود را آماده نوشیدن شهد شیرین شهادت نمود ، او لباس سبز سپاه را بسان کفن بر پیکرش می دید و همیشه آماده لبیک گویی به ندای خداوند سبحان بود.

در مدت زمانی که عوامل فریب خورده شرق و غرب چشم و گوش بسته اوامر استکبار جهانی را در غالب چریکهای فدایی خلق و مجاهدین خلق، در صدد تاخت و تاز میهن اسلامی از قبیل رعب و وحشت و ترور و تخریب تاًسیسات و امکانات خدماتی و عمومی و دولتی و با اهداف دلسرد کردن و نابودی از حکومت نوپای اسلامی و گرایش به سمت و سوی آمریکای و شوروی برآمدند. شهید بزرگوار به اتفاق همرزمانش در مقابل دشمنان اسلام سینه سپر کردند و با ایثار جان و قهرمانانه در مقابل همه جریانات مقاومت ایستادگی کردند و همه آنان را به زباله دان تاریخ ریختند.

با مکر و حیله جدید شیاطین، که همان شروع جنگ تحمیلی در غالب حکومت بعث عراق به میهن اسلامی بود سوی جبهه های جنوب و غرب کشور هجرت نمود، و با دشمنان متجاوز در عملیاتهای مختلف نبرد سختی داشت، که سرانجام در تاریخ 4/4/1366 در عملیات نصر 4 در ماووت عراق پس از رزمی بی امان با دشمنان بعثی به آرزویی دیرینه اش رسید و شهد گوارای شهادت را سر کشید

/ 0 نظر / 54 بازدید